EU peníze do škol

Na naší škole proběhl v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost v oblasti podpory 1.4. Zlepšení podmínek pro vzdělávání na ZŠ projekt s názvem "Moderní škola 2010" číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1308

Cíl projektu:
Tvorba nových vzdělávacích materiálů, jejich začlenění do výuky a zlepšení materiálního vybavení školy především v oblasti informačních a komunikačních technologií a dále také vzdělávání pedagogických pracovníků v podporovaných oblastech klíčových aktivit. Cíle projektu jsme dosáhli:
-  Dalším vzděláváním pedagogických pracovníkům podporující rozvoj čtenářské a informační gramotnosti žáků.
-  Dalším vzděláváním pedagogických pracovníkům podporující zlepšení jazykových kompetencí pedagogů – jazykový kurz v zahraničí.
-  Inovací a zkvalitněním výuky prostřednictvím ICT (materiály zveřejněny na www.dumy.cz).
-  Inovací a zkvalitněním výuky v oblasti přírodních věd (materiály zveřejněny na www.dumy.cz).

Realizací projektu byly dosaženy všechny cíle projektu a to zvýšením kvality vzdělávání na ZŠ Hlučín –Rovniny, okres Opava a tím došlo ke zvýšení počátečního vzdělávání s důrazem na zlepšení kompetencí učitelů i žáků s následnou motivací k dalšímu celoživotnímu vzdělávání.