• Úvod
  • Úpravy vzdálené výuky od 13. 4. a výstupy z dotazníku pro rodiče

Úpravy vzdálené výuky od 13. 4. a výstupy z dotazníku pro rodiče 6.4.2020

Vážení rodiče,

máme za sebou čtyři velice specifické týdny, které nám všem výrazně zkomplikovaly život, přidaly spoustu nových povinností, a zatím nikdo nevíme, kdy mimořádná opatření skončí.

Chtěl bych vám, rodičům, poděkovat za pomoc se vzdálenou výukou a za to, že si mnoho z vás našlo čas a vyplnilo dotazník Vzdálená výuka – pohledem rodičů. Vaše odpovědi jsou pro nás cenným zdrojem informací pro nastavení organizace dalších týdnů vzdálené výuky.

Z dotazníku vyplývá, že téměř 94% z vás je spokojeno se způsobem zadávání úkolů, více než 95% z vás je spokojeno s komunikací s vyučujícími a téměř v 80% vnímáte, že zadávaných úkolů je akorát. Bez problémů nebo s drobnými obtížemi podle vás současnou výuku zvládá 93,5% žáků. Výstupy z dotazníku jsou přílohou této stánky.

Na následujících řádcích je popsáno, co všechno musíme společně zvládnout, jak to uděláme a kde pro to najdete podporu.

Komunikace – pište, volejte

Moc vás chci všechny požádat, abyste v případě jakýchkoli nejasností ohledně výuky, probíraného učiva, množství úkolů či čehokoli jiného kontaktovali učitele vašich dětí. Vašim požadavkům budeme vycházet maximálně vstříc.

Na druhém stupni je 25 učitelů, kteří učí v 6 - 13 různých třídách, což prakticky znamená komunikovat každý týden se 150 – 320 žáky. Jak jistě uznáte, toto je neuskutečnitelné. Proto vás ještě jednou žádám, pokud něco potřebujete, něco máme změnit, napište nám.

Podpora

Na webové stránky školy do Velikonoc uložíme odkazy na videa, která vás i vaše děti provedou vším, co pro zvládnutí aplikací v Google prostředí potřebujete. Pokud potřebné video nenajdete, napište na reditel@zsrovniny.cz. Doplnění videa zařídím.

Hodnocení práce žáků

S ohledem na blížící se konec školního roku potřebujeme nastavit pravidla pro hodnocení žáků tak, abychom byli v červnu schopni vystavit dětem vysvědčení a to i za předpokladu, že se do školy před prázdninami nevrátí. S těmito pravidly vás seznámíme do Velikonoc.

Přechod na upravený systém

V týdnu 6. - 8. 4. nebudeme dětem zadávat nové úkoly (pokud už zadáno nemají). Tento čas můžeme všichni využít pro dodělání toho, co jsme nestihli, máme prostor pro vyzkoušení video hovorů prostřednictvím aplikace Google Meet (instruktážní video připravujeme), zlepšení orientace v prostředí Google Učebny (instruktážní video připravujeme) či na individuální konzultace žáků a rodičů s učiteli.

Od úterý 14. 4.

• budeme dětem zadávat úkoly na celý následující týden vždy v pondělí v 9:00,
  • děti budou pracovat podle mimořádného rozvrhu hodin - každý den 3 vyučovací hodiny,
  • časy vyučovacích hodin: 1. hod. 9:00-9:45; 2. hod 9:55-10:40; 3. hod. 10:50-11:35,
  • díky pevnému rozvrhu hodin můžeme s dětmi pracovat prostřednictvím video hovorů či video výuky přes aplikaci Google Meet (instruktážní video připravujeme),
  • se společně organizovanou Meet video výukou počítáme především v M, ČJ a AJ,
  • v předmětech F, Z, D, Př, Ch, NJ, RJ, AK-1, Přv, Vl, Prv plánujeme Meet video výuku na základě individuální potřeby jednotlivých žáků po předchozí domluvě s žákem či rodičem,
  • u předmětů VV, HV, TV, PČ, OSV, VDO počítáme se zadáváním dlouhodobějších úkolů,
  • rozvrh hodin bude na webu školy (rozvrh 2. stupně je v příloze, 1. stupeň zde bude doplněn do středy 8. 4.),
  • z předmětu Informatika úkoly nebudou – úkolem je samotné zvládnutí vzdálené výuky. Je vytvořen dobrovolný předmět Domácí informatika pro 6. - 9. třídy a záleží jen na dětech, zda se zapojí. Budou zde zadávány úkoly na programování ve Scratchi, později StopMotion videa - vždy v týdenních úkolech. Zájemci se mohou přihlásit v Google Učebně - kurz má kód hcyiobz.

Co rozhodně nechceme, je zatěžovat vás tím, co mohou učitelé zvládnout vzdálenou výukou. I proto bych teď rád zmínil pár vašich požadavků, které se objevily v dotazníku:

• zadání a pracovní listy musíme tisknout – budeme zadávat úkoly tak, aby tisk úkolů nebyl potřeba,
  • posílat stabilní a jednotné formáty úkolů – úkoly budou ve formátech .pdf nebo v Google dokumentech,
  • zadávat úkoly 1x týdně – od 13. 4. budou všechny úkoly na týden zadány v pondělí v 9:00,
  • rodiče nemají přehled o zadaných úkolech – v Google Učebně je kalendář, kde je vše přehledně seřazeno (instruktážní video připravujeme),
  • aby se dalo psát do daných úkolů hned po otevření a nemuselo se to přeukládat – Google Učebna je vytvořena tak, aby přeukládání nebylo potřeba (instruktážní video připravujeme),
  • hodně vyhledávání na internetu, které děti neumí a stojí to čas rodičů - v úkolech budou odkazy na konkrétní stránky.

Děkuji za váš čas a přeji hezké Velikonoce     Mgr. Miroslav Všetečka, ředitel

Základní pravidla MEET výuky pro žáky

1. Zkontroluj pozadí, které zobrazuje tvá kamera - aby kamera nezabírala víc, než chceš. Pokud jsi přihlášen před zahájením výuky a nejsi u monitoru přítomen, vypni si kameru a zvuk.

2. V době výuky vypni mikrofon - zapni jej pouze, když chceš položit otázku nebo na vyzvání učitele.

3. Chat je během výuky nástroj pro komunikaci s učitelem - piš sem dotazy, odpovědi nebo komentáře vyžádané učitelem.