Rovninská Fotosoutěž

Jak to dopadlo celkově? V červnovém shonu se to nepovedlo ukončit, tak až první zářijový...ještěže to mají absolventi kousek ;)

1. Dan 59 b

2. Naty 52 b

3. Štěpánka 32 b

4. Beáta 22 b

5. Adam 14b

6. Justínka

7. Sofie

8. Šimon

9. Béďa

10. Kačka a Bára

11Kuba

Přehledně v tabulce je to k nakouknutí tady

Zjistil jsem, že  sám nedokážu vyhodnotit, která fotka je lepší a horší, asi mám stojím moc blízko vás a mám radost z každé jedné...takže jsem požádal kamarády - fotografy o pomoc s vyhodnocením. Dopadlo to takto:

7. kolo:

1. místo - Dan a Natálka - 10 b

6. kolo:

1. místo - Dan - 10 b...bezkonkurenčně...a zároveň zaslouženě

5. kolo:

1. místo - Štěpánka - 10 b (středová kompozice, výraz kočky připomínající zajíce...vystižený moment)

2. místo - Dan - 7 b (jediná drobnost je useknutá packa pejsana, jinak je kompozice parádní, včetně cesty, která jej unavila i pohledu, kterým kouká, kolik jej toho ještě čeká...)

a Naty - 7 b. (portrét papouška Naty je opravdu nevšední, těžko říct, jestli chce pošeptat něco do ouška nebo chce štípnout do nosu)

3. místo - Bea - 5 b. (ve skoku už sice fotka trochu dojíždí na špatné světlo ale moment hraje do karet a dojem z fotky dokresluje dobře rozložené pozadí)

4. místo - Kačka a Bára - 4 b.(vyšňořený pejsan)

5. místo - Sofi - 3 b. (jediný neživý mazlík)

4. kolo:

Někdy je třeba měřit dvojím metrem...za splněné zadání, které bylo obtížné (hlas ve fotce...) tak máme pořadí:

1. místo - Beata 1 - 10 b (prostě rosnička, snad kouzlo nechtěného, ale jednoznačně)

2. místo - Štěpánka Karol - 7b (taky slyšíte ten zvonivý smích?)

3. místo - Natka 4 - 5b (hlas kytary...)

a v druhé řadě portréty jako takové:

1. místo Štěpánka - Karlos - 10 b. (světlo...a všechno)

2. místo Bea-2 (slunce hraje na všechny struny...) a Naty 1 (nápad, zpracování) - 7 b.

3. místo Dan - čb - 5 b.

4. místo Sofie ve školním - 4 b.

3. kolo:

1. místo - Dan 2 - 10 b (rozvrstvení fotky, nevšední krajina)

2. místo - Adam - 7 b (asi trochu přeostřeno, ale jednoznačně splněné zadání - pole nad Hlučínem v odpoledním světle)

a Justi - 7 b. (za kreativní přístup - výhled do krajiny v pohybu...hraje to, ladí to...)

3. místo - Šimon - 5 b. (magicky zachycená Štěrkovna)

4. místo - Béďa 1 - 4 b.(zajímavě využitý strom - solitér)

5. místo - Naty 7 - 3 b. (pláž je také krajina, pro Thajsko poměrně typická)

6. místo - Kuba 2 - 2 b. (zimní krajina při soumraku)

2. kolo:

1. místo - Natka 2 - 10 b

2. místo - Dan 4- 7 b.

3. místo - Štěpánka 1 - 5 b.

4. místo - Justi 2 - 4 b.

Shrnutí 1. kola:

Nenápadně proběhlo první kolo soutěže o nej fotografa naší základky. Odraz Vánoc bylo možná trochu obtížné téma, proto dorazilo celkem jen 11 fotek od tří autorů. Na druhou stranu jde za každou fotkou vidět kousek jiného nahlédnutí reality a kreativity či technické zdatnosti. Došlo i na jednu nostalgickou vzpomínku, že kdysi opravdu byly Vánoce na sněhu.

První kolo nakonec obodujeme předpremiérově - dva pěti-fotkoví účastníci obdrželi 10 b a třetí 5 b.

Pořadí po 1. kole:

1. - 2. Natálie Březovská a Dan Baloušek 10 b
3. Adam Kramoliš 7 b

Budeme bodovat i třídy? Pak by v čele byla jasně 9C, před 5B... ;)

Dík všem třem účastníkům ;)

Fotíte? FOŤTE!

A když už fotíte, pošlete fotky do školní fotosoutěže ;)

Každý žák anebo učitel může odevzdat nejvýše 5 digitálních fotografií pro každé téma. Fotky odešli (jednotlivě nebo najednou….každopádně se jménem autora) na adresu: foto@zsrovniny.cz  Jednotlivá témata se budou vyhodnocovat měsíčně. Fotograf s nejvyšším součtem bodů se stává Rovninským fotografem roku 2019.

Rovninská Fotosoutěž má postupně 7 měsíčních témat:

1. Prosinec - Odraz Vánoc kolem nás (Odrazofka) - do 31/12/2018
  2. Leden - Startuju (Selfie) - do 31/1/2019