Pretestace Cambridge z anglického jazyka 24.11.2022

Pretestace Cambridge z anglického jazyka

Vážení rodiče,

v letošním roce organizujeme pro žáky, kteří mají zájem o složení mezinárodní uznávané zkoušky Cambridge z anglického jazyka, tzv. PRETESTOVÁNÍ. Pretesting je simulací opravdové zkoušky, jehož výstupem je získání osvědčení o momentální dosažené úrovni anglického jazyka ve čteném, psaném a poslechovém projevu (u ostré zkoušky + ústní projev) a je hodnoceno dle Evropského referenčního rámce (CEFR). Výsledky z pretestování mají žáka informovat, zda je již na vybranou zkoušku dostatečně připraven. Na základě výsledku pretestování se žák následně může přihlásit na ostrou zkoušku, kterou je třeba uhradit. Při složení ostré zkoušky a získání osvědčení z ní, dostane žák při přijímacích zkouškách na mnoha středních školách body navíc, které mu mohou pomoci se na vybranou školu dostat.

Přihláška k pretestaci: nejpozději do 3. 11. 2022 u Mgr. Matýskové

Termín pretestace: 24. 11. 2022

Čas: od 8.00 na ZŠ Rovniny

Úrovně pretestace: A0 Starters (3. - 4. třída) A1 Movers (5. - 6. třída) A2 Flyers (7. třída) A2 KET (8. - 9. třída) B1 PET (9. třída)

Pretestování není podmíněno přihlášením se na ostrou zkoušku.