Organizace výuky 1. - 5. tříd od 12.4.2021 12.4.2021

Informace o organizaci rotační výuky žáků 1. - 5. tříd

K prezenční výuce od pondělí 12. 4. nastoupí žáci 1.B a 1.C a všichni žáci 2. a 4. tříd. Od pondělí 19. 4. pak žáci 1.A a všichni žáci 3. a 5. tříd. Všichni žáci účastnící se prezenční výuky musí mít po celou dobu přítomnosti ve škole nasazenou chirurgickou roušku a absolvovat vždy v pondělí a ve čtvrtek antigenní test formou samoodběru.

Vstup do školy

Žáci 1. a 2. tříd budou do školy vcházet a ze školy vycházet vchodem Školní družiny.

Žáci 3., 4. a 5. tříd budou do školy vcházet a ze školy vycházet hlavním vchodem školy.

Jídelna

V týdnu, kdy mají žáci prezenční výuku, budou ke stravování přihlášení hromadně. V týdnu distanční výuky budou hromadně ze stravování odhlášeni.

Výdej stravy: 11:00 - 13:15

Družina

Školní družina bude v provozu od 6:30 do 17:00. Děti, které přijdou na ranní družinu, budou testovány při příchodu do družiny.

Testování - Singclean testem

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4&t=13s

Všichni žáci se budou testovat samostatně. Testování uděláme tak, aby pro děti bylo prvním laboratorním pokusem. Pedagogičtí pracovníci budou dětem pouze asistovat při manipulaci s testovou sadou. Našim cílem je, aby si každé dítě bylo schopno udělat test samostatně a získalo tak do budoucna cennou dovednost.

Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy (Singclean) dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na konfirmační PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.

V případě, že s testováním či nošením chirurgických roušek svého dítěte nesouhlasíte, informujte o tom prosím neprodleně třídní učitelku a společně se domluvte na postupu předávání informací v průběhu prezenční části výuky.

Pro úplnost uvádím, že škola nemá povinnost zajistit dítěti distanční způsob vzdělávání. Je ovšem vhodné, aby mu poskytla přiměřenou formu podpory (např. posílání týdenních plánů, možnost připojit se do některých hodin on-line, využití individuální konzultace).