Online výuka 14.10.2020

Organizace školy 14. 10. - 1. 11. 2020

Opět se nám ze dne na den změní život. Děti budou doma a budou se vzdělávat online. Škola je na tuto situaci už dostatečně připravena. Nevíme však, jaké možnosti máte doma. Proto vás prosím, pokud nemůžete svým dětem online výuku z jakéhokoliv důvodu zabezpečit, pracujete v momentálně vytíženém odvětví (zdravotnictví, policie, sociální služby, atd.) informujte o tom neprodleně třídní učitele svých dětí. Pevně věřím, že společně najdeme vhodné řešení, které bude "ušito na míru" potřebám vašeho dítěte.

Škola bude otevřena každý den od 7:30 do 12:15.

14. 10. zahajujeme online a MEET výuku, která bude organizována dle současného rozvrhu hodin - děti jej mají v Žákovské knížce.

1. třídy - mají informace o výuce na stránkách třídy a v týdenním plánu.

2. - 5. třídy - mají informace o výuce na stránkách třídy, týdenních plánech nebo v Google učebně.

6. - 9. třídy - rozvrhy jsou přílohou této aktuality. Informace o průběhu a organizaci jednotlivých hodin budou v Google Učebně. Tato výuka je od nového školního roku ze zákona povinná. Neúčast žáka musí být omluvena zákonným zástupcem.

Pravidla online a MEET výuky

V příloze níže naleznete dokument "Pravidla online a MEET výuky". Součástí pravidel online a MEET výuky je i požadavek na profilovou fotku dítěte odpovídající realitě. Profilová fotka je důležitou pomocí nám, učitelům, abychom se zorientovali v tom, s kým v online prostředí Google aplikací komunikujeme. Mnozí učitelé učí i v deseti třídách, což znamená zapamatovat si až 300 dětí. Proto je pro nás důležité, mít možnost spojit si jméno s obličejem konkrétní osoby. Školní Gooole účet dětem zřizujeme pro potřeby školy a pokud dítě samo nebude komunikovat přes tento účet mimo doménu @zsrovniny.cz, nikdo jeho profilovou fotku spojenou se jménem neuvidí.

Obědy - po dobu vzdálené výuky mají děti odhlášené obědy. Pokud budete chtít obědy odebírat, a nově je to možné, je potřeba obědy přihlásit. Obědy bude možné vyzvedávat v době od 11:00 do 12:00.

Ošetřovné - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připravuje změnu v ošetřovném. Součástí této změny bude i nový formulář, který už nebude škola potvrzovat. Zde uvádím část mailu, který nám z ČSSZ přišel:

"Žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen (pravděpodobně přelom měsíce října a listopadu). Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul. V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele."

Podzimní prázdniny - na dny 26. - 30. 10. 2020 jsou vyhlášeny prázdniny. Škola, školní družina i školní jídelna budou uzavřeny.

Režim po prázdninách od 2. 11. 2020

1. stupeň – očekáváme, že děti nastoupí do školy

2. stupeň – v případě pokračování „turnusové“ výuky, budou třídy organizovány následovně:

Týden

Prezenční výuka

Žáci jsou ve škole

Vzdálená výuka

Žáci mají online a MEET výuku

2. – 6. 11.

6.A, 7.B, 7.D, 8.A, 8.D, 9.A, 9.B

6.B, 6.C, 7.A, 7.C, 8.B, 8.C, 9.C

9. – 13. 11.

6.B, 6.C, 7.A, 7.C, 8.B, 8.C, 9.C

6.A, 7.B, 7.D, 8.A, 8.D, 9.A, 9.B

Tato opatření budou účinná pouze za předpokladu, když nám i vy pomůžete a omezíte kontakty vašich dětí s okolím.

Přeji vám hodně zdraví

Mgr. Miroslav Všetečka, ředitel