Důležité informace - výuka, ošetřovné... 20.3.2020

Vážení rodiče, milí žáci,

nečekaně a razantně se nám změnily podmínky výuky. Zkusme v této neobvyklé situaci získat co nejvíce. Maximálně využijme možnosti moderních technologií. S dětmi na 1. stupni budeme komunikovat přes týdenní plány na webu školy. Na druhém stupni využijeme Google aplikace „Učebna“. Učitelé budou zadávat postupně učivo, které žáci zvládnou sami doma a po návratu do školy pak na něj budeme moci společně navázat.

Pokud bude potřeba zaslat vypracovaný úkol zpět vyučujícímu, použijte scanování pomocí aplikace „Office Lens“, která je volně ke stažení na „Obchod Play“. Hotový úkol jednoduše „vyfotíte“ mobilem a soubor (fotku či .pdf) pošlete mailem vyučujícímu či vložíte do kurzu v „Učebně“.

Pro všechny žáky a učitele platí následující:

Všichni vyučující budou každý pracovní den od 9:30 do 11:30 on-line, aby mohli odpovídat na případné dotazy žáků či s žáky konzultovat. Počítáme s tím, že každý pracovní den od 9:30 do 11:30 budou žáci pracovat na svých úkolech.

Škola je otevřena každé úterý a čtvrtek od 9:30 do 11:30. V těchto termínech si mohou žáci vyzvednout pracovní sešity a učebnice ze svých skříněk a tříd.

Pro ty, kteří nemají jinou možnost, budou po předchozí domluvě s vyučujícími každé úterý a čtvrtek od 9:30 do 11:30 připraveny na recepci školy vytištěné materiály pro práci doma.

Na prvním stupni je tedy potřeba sledovat týdenní plány, kde bude vše potřebné.

Na druhém stupni je základní úkol pro všechny stejný. Přihlásit se do všech svých kurzů, a to do 9:30 v pondělí 16. 3.

Jak na přihlášení žáků 2. stupně?

Po žácích 2. stupně potřebujeme, aby se na svých mobilních zařízeních či PC přihlásili do školního mailu a nainstalovali si následující aplikace:

„Učebna“ („Google Classroom“) – prostředí virtuální učebny pro sdílení materiálů – v PC už je.

„Office Lens“ – aplikace pro scanování vypracovaných úkolů, které pak žáci pošlou vyučujícímu.

Přihlaste se ke svému e-mailu. K přihlašování používejte výhradně školní email. Adresa má tvar: jmeno.prijmeni@zsrovniny.cz (například petr.svoboda@zsrovniny.cz). Jestliže z různých důvodů nemáte heslo ke svému emailu, napište z emailu rodičů nebo někoho jiného žádost o restart hesla administrátorovi - lukas.hartmann@zsrovniny.cz.

Až se přihlásíte, tak po otevření google služeb (čtvereček z devíti teček) v pravém horním rohu obrazovky klikněte na „Učebnu“ , otevřete ji a na všechny kurzy reagujte ZAPSAT SE. Od úterý 17. 3. začnou přibývat úkoly v konkrétních předmětech. U žáků, kteří se nepřihlásí či nebudou na svém účtu aktivní, budeme kontaktovat zákonné zástupce a zjišťovat, co dětem v práci brání.

V případě nejasností neváhejte ve všední dny v čase od 9:30 do 11:30 kontaktovat své třídní učitele.

Během této mimořádné situace se mohou žáci naučit plánovat si práci, nést za svou práci odpovědnost, plnit zadané úkoly, hledat vlastní způsoby řešení, pracovat v cloudovém prostředí… Všechno jsou to smysluplné dovednosti uplatnitelné v běžném životě.

Předem děkujeme za spolupráci a podporu při samostudiu žáků.

Ošetřovné:

zatím máme pouze staré formuláře do 10 let dítěte - viz příloha. A předpokládáme, že jiné ani nebudou. Formulář na vyžádání potvrdíme, a to i e-mailem.