„Družina pomáhá druhým“ 12.12.2019

Protože našim hlavním úkolem v tomto životě je pomáhat druhým, vytvořila školní družina projekt s názvem „Družina pomáhá druhým“. Během adventního období všechna oddělení udělají radost, splní přání a přinesou světlo do života spoustě lidem.

Dvě oddělení navštíví Domov pod Vinnou horou a potěší seniory v podobě obrázků s přáním hezkých Vánoc a předají drobné dárky, které děti samy vyrobily během řízených činností ve školní družině.

Další oddělení udělá radost lidem žijícím v instituci s názvem Fontána, v domově pro osoby se zdravotním postižením. I zde děti obdarují klienty drobnými dárky, které samy vytvořily.

Oddělení s nejmladšími dětmi navštíví útulek pro psy na území města Hlučín, kde předají dobročinnou sbírku pamlsků pro pejska, který zatím nenašel svého pána a na Vánoce bude sám.

Poslední dobrý skutek, který družina v adventním období udělá, vznikl ve spolupráci s městským úřadem města Hlučín. Na základě doporučení byli vybráni dva senioři, kteří potřebují pomoc druhých - paní Lýdie a pan Rostislav. V současné době probíhá dobročinná akce, abychom i těmto lidem mohli splnit přání a rozzářit tak jejich obličeje. V závěru adventního období děti posledního oddělení předají balíčky městskému úřadu, který zprostředkuje předání.

Celá akce je čistě dobrovolná a účastní se jí pouze děti, které od srdce cítí, že chtějí pomoci druhým.

Krásný advent a kouzelné Vánoce vám všem přeje kolektiv školní družiny.