Šance

Projekt ŠANCE - Školní Aktivity Nových Cílevědomých Expertů

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Naše škola se spolu s dalšími šesti školami Moravskoslezského kraje (Příbor, Štramberk, Janovice, Veřovice, Karviná, Studénka) účastní dvouletého projektu, zaměřeného na zavádění nových školních vzdělávacích programů do praxe. Projekt je určen pro učitele 2. stupně a žáky 6. tříd.

Žáci se v termínu 8. - 12. 10. 2007 zúčastní zdarma adaptačního kurzu u Žermanické přehrady. Kurz je zaměřen na rozvoj osobnosti a tvoření třídního kolektivu. Bude veden profesionálními lektory.

Učitelé absolvují celou řadu školení (videotrénink, čtením a psaním ke kritickému myšlení, exkurze do pilotních škol, koordinátor Osobnostní a sociální výchovy...)

Rozpočet projektu: 6 899 308,- Kč