Španělsko je velmi krásná země plná přátelských a obětavých lidí.

To zjistila naše výprava dvou učitelů a tří žáků při zahraniční návštěvě v rámci projektu Comenius, kterého se naše škola účastní již druhým rokem. Byli jsme ubytováni ve skvělých rodinách. Mimo to, že jsme tam museli taky chodit do školy, jsme obden jezdili na velice zajímavé a poučné výlety. Viděli jsme písčité pláže i starobylé památky. Absolvovali jsme prohlídku krásných měst, jako je Cartagena, Caravaca de la Cruz, Lorca a křížem krážem jsme prošli město, ve kterém jsme bydleli -Murcii. A protože někdy tyto prohlídky byly velmi náročné a nabité informacemi, není divu, že naším každodenním odpoledním cílem bylo zábavní centrum Zig Zag. Tam jsme si užili spoustu legrace s našimi hostiteli. Také jsme zdokonalili své dovednosti v anglickém jazyce. V rodinách jsme byli nuceni mluvit jen v angličtině nebo používat ruce a nohy k tomu, abychom se dorozuměli.Každému z nás to velmi pomohlo.

Na tuto návštěvu nikdy nezapomeneme. Byla to pro nás neobyčejná zkušenost. Děkujeme naší škole, že nám toto umožnila.

Alžběta Pořická, žákyně 9.C

K tomuto článku bych chtěla jen dodat, že všechny tři děti měly možnost navštívit Španělsko díky projektu Comenius zcela zdarma, i když tak úplně "zdarma" to nebylo. Jejich odjezdu předcházelo velké množství práce na našem projektu "Prezentace jako brána k dospělosti", v rámci kterého jsme letos natočili krátký film o naší škole a žáci si tak mohli vyzkoušet povolání scénaristů, režisérů, kameramanů, střihačů i textařů. Děti projevily velké množství talentu a díky nadšení, které celou práci na filmu provázelo, jsme zažili vynikající atmosféru i radost z úspěchu, když se náš film ve Španělsku líbil. Všem, kteří se na filmu podíleli, moc děkuji.

Karin Jiříčková

Commenius - Polsko 30.3.-4.4.2009