Týdenní plán 8.A

Týden: 12.6-16.6.2017

Předmět Ve škole Doma
Anglický jazyk 1st Závěrečné opakování gramatiky, slovní zásoby, písemná příprava k testu ze 4 modulu Test Module 4 v út 13.6. V případě nepřítomnosti vyučujícího v pátek 16.6 místo VDO.
Anglický jazyk 2nd Závěrečné opakování gramatiky, slovní zásoby, písemná příprava k testu ze 4 modulu ZMĚNA!!! Test Module 4 v út 13.6. V případě nepřítomnosti vyučujícího v pátek 16.6 místo VDO.
Jazyk ruský Opakování - žlutá učebnice. 9.lekce - opakovací lekce, ruské pohádky.
Matematika Trojúhelník - obvod, obsah, konstrukce trojúhelníku 9.6. - kontrolní práce - obvod, obsah kruhu, objem, povrch válce, hranoly - kalkulačka povolena
Přírodopis Nervová soustava Naučit se podepsat psacím písmem zrcadlově :-). 6. 6. nahlásit opravnou písemku.Vsichni donést portfolio-doplnění 8. 6. Opravné písemky (i ústně) a kontrola portfolia!!
Chemie Hydroxidy - názvosloví, zástupci. Prověrka - vzorce oxidů, sulfidů a halogenidů - 9.6. Procvičovat si psaní a čtení vzorců oxidů, sulfidů a halogenidů.
Český jazyk Žák najde v textu příslovečné spřežky. Opakujte slovesa.
Zeměpis
Německý jazyk
Fyzika
Dějepis Revoluční rok 1848 v českých zemích Zástupci jakých vrstev společnosti se účastnili sněmu ve Frankfurtu nad Mohanem? O co usilovali? (proč byl sněm svolán) Vysvětli rozdíl mezi tzv. maloněmeckou a velkoněmeckou koncepcí. Jaký byl závěrem význam sněmu? Objasni pojem koncepce: Setkal/a jsi se s metodou cukru a biče? Vysvětli, co je jeho podstatou.
Tělesná výchova NECVIČÍCÍ HODINY z jakéhokoliv důvodu omlouvá zákonný zástupce písemně do ŽK v sekci „OMLUVNÝ LIST“ do následující hodiny TV. V tomto případě se necvičící hodina stává omluvenou a žák si musí disciplínu z hodiny doplnit. Podmínkou pro cvičení v hodinách TV je sportovní obuv (sálová a venkovní) a vhodné sportovní oblečení (neomezující pohyb). Zákonný zástupce podepíše vyrozumění o hodnocení v TV.

Vážení rodiče,

Váš syn/dcera má možnost se přihlásit na mezinárodně uznávanou jazykovou zkoušku Cambridge English (Young Learners).

Termín zkoušy  KET: 9. 6. (ústní část)  a 10. 6. 2017 (písemná část)

Místo konání: Jazyková škola Hello Ostrava
Deadline pro přihlášení: 5. 5. 2017

Cena: 2690,-  Kč

V případě zájmu stačí vyplnit přihlášku, kterou bude mít k dispozici vyučující anglického jazyka. Vyplněnou a podepsanou přihlášku zašlete naskenovanou na email: cambridge@hello.cz .

Vážení rodiče, v případě toho, že se chcete dostavit na konzultaci do školy, je lepší, když se e-mailem domluvíme na některý čtvrtek v době mezi 14 a 17 hodinou. Předejdeme tomu, že budete čekat u kabinetu až na Vás přijde řada, nebo přijdete v době nějaké porady. Připomínám, že je nutné se na konzultaci dostavit se svým dítětem. V případě, že Vám nevyhovuje čtvrtek pro konzultaci, je možnost se domluvit prostřednictvím e-mailu na jiném dni.

8A Výlet na neznámou planetu

Lyžák 2016 - 7. třídy, 5. den